Категорії розділу

Савранський РМК [34]
Новини Савранського районного методичного кабінету
Будинок творчості [49]
Савранський районний будинок творчості школярів
ДЮСШ "Олимп" [39]
Дитячо-юнацька спортивна школа "Олимп"
Відділ освіти [68]
Новини Савранського відділу освіти


Статистика


Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання


Головна » 2014 » Березень » 6 » Педагоги навчаються
18:04
Педагоги навчаються

Давня мудрість говорить: хто стоїть на місці, той відстає а хто не хоче відставати, мусить рухатися вперед, і не зупинятися, досягнувши вершини, а підійматися вище. У цьому  полягає основна місія сучасного учителя.

Модель сучасного вчителя передбачає готовність до застосування нових освітянських ідей, здатність постійно  навчатися, бути у постійному творчому пошуку.  Ці якості не видаються додатком до диплома про педагогічну освіту, а формуються у щоденний учительській праці.

Однією із ефективних форм методичної роботи з педагогами району є семінари-практикуми, які проводяться на базі навчальних закладів з метою обміну досвідом успішної педагогічної діяльності. Такі семінари сприяють підвищенню  професійної компетентності вчителів, удосконаленню методики організації та проведення сучасного уроку.

 24 жовтня 2013 року на базі Полянецького НВК відбувся практичний семінар для  вчителів російської мови та світової літератури  по проблемі «Виховання життєвих цінностей та використання ІКТ на уроках російської мови і світової літератури як ефективний засіб формування ключових компетентностей учнів».  Під час семінару педагоги відвідали відкриті уроки: урок-пошук в 6 класі за темою «Корінь слова» (вчитель Трачевська О.М.) та урок морального вибору в 7 класі за темою «Вересовий трунок». Фольклорні елементи у творі» (вчитель Кацмаза О.Ю.). Цікавим та емоційним був бал літературних героїв, на який запросила вчитель Чернега Л.В.).

 Вчителі іноземної мови обговорили питання впровадження нового державного стандарту в початковій та середній школі на постійно-діючому семінарі 12 грудня 2013 року в Савранській ЗОШ І-ІІІ ступенів. Темою обговорення та обміну досвідом стало питання «Комунікативний підхід у викладанні іноземної мови через впровадження інноваційних технологій». Учителі відвідали відкриті уроки: англійської мови в 5 класі (вчитель Яремчук О.О), в 7 класі (вчитель Майданюк Л.І), в  9 класі (вчитель Нерубайко М.В.) та урок німецької мови в 6 класі (вчитель Кучеренко О.І.)

 Організації навчальної діяльності учнів на уроках природознавства був присвячений семінар, який відбувся 26 грудня 2013 року в районному методичному кабінеті. Вчителі обмінялися досвідом роботи з організації виконання практичної частини програми «Природознавство. 5 клас» та проектної діяльності учнів на уроках. 

 13 лютого 2014 року на базі Полянецького НВК відбувся семінар вчителів початкових класів та шкільних бібліотекарів на тему:  «Компетентнісний підхід до впровадження державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти – передумова реалізації виховних, розвивальних можливостей школярів». В ході семінару присутні познайомились з методами роботи колективу школи по формуванню ключових компетентностей учнів.  Педагоги району відвідали бібліотечний урок в 6 класі на тему: «Народні символи України» (бібліотекар Трачевська О.М)., уроки в початкових класах: «Звук [Ш] та буква Ша” (1 клас, вчителька Бондарчук П.В.), «Знавці творчості Т.Г.Шевченка» (2 клас, вчителька Лапчик Т.М.), «Різновидність тварин у природі» (3 клас, вчителька Новаківська Л.А.). Присутні із задоволенням відвідали виховний захід «Моє село – частинка України».







27 лютого 2014 року в РМК відбувся семінар вчителів трудового навчання з проблеми «Формування мотивації навчальної діяльності учнів на уроках трудового навчання». На семінарі розглядалися питання про особливості викладання трудового навчання в 5-9 класах за новою програмою, про необхідність мотивації навчальної діяльності учнів  (Коломієць Л.В., методист РМК). Формуванню мотивації навчання сприяє проектна діяльність. З досвіду організації проектної діяльності учнів на уроках трудового навчання виступили керівник РМО, вчитель трудового навчання Вільшанської ЗОШ І-ІІ ст. Розводовський В.О. та вчитель трудового навчання Слюсарівського НВК Карюкін А.О. Учні 8 класу Слюсарівського НВК продемонстрували уміння з розробки творчих проектів та їх презентації. Вчителі обмінялись досвідом з проблеми семінару, були вироблені методичні рекомендації на основі обговорених питань.




Удосконаленню управлінської компетентності керівників навчальних закладів з актуальних проблем організації навчально-виховного процесу були присвячені 2 практичні семінари. 18 грудня 2013 року в Савранській ЗОШІ-ІІІ ст. темою обговорення стало питання нормативно-правового забезпечення та психологічного супроводу впровадження інклюзивного навчання: «Від обмежень до можливостей. Організаційно-методичні засади впровадження інклюзивного навчання». Директор школи Котлярчук Л.В. та заступник з навчально-виховної роботи Черноволюк Л.С. познайомили учасників семінару з комплексним підходом до організації роботи з дітьми з особливими потребами в умовах навчального закладу та зробили огляд нормативно-законодавчої бази з цього питання.  Про психологічний та соціальний супровід дітей з особливими потребами в умовах інклюзивного навчання  розповіла соціальний педагог Тарасова О.В.  Практичне заняття з елементами тренінгу «Формування готовності педагогічних працівників до роботи в інклюзивних класах» провела психолог Левицька Ж.К.

«Професійна  компетентність учителя як  необхідна  умова  ефективності  процесу  навчання.  Управління   та  методичний супровід формування та розвитку професійної компетентності педагогів» - такою була тема другого практичного семінару керівників навчальних закладів, який відбувся 20 лютого 2014 року на базі Концебівської ЗОШ І-ІІІ ст. Учасники семінару переглянули панораму відкритих уроків творчо працюючих педагогів школи: читання в 1 та 4 класах (вчителі Бондар О.М. та Чалапко Н.Ф.), українську літературу в 9 та 7 класах (вчителі  Кулик С.М. та  Ожинська Т.М.), світову літературу в 8 та 6 класах (вчителі Рудик Р.І. та Стадник Г.І..), біологію в 7 класі (вчитель Назаренко Т.А.), хімію в 11  класі (вчитель Мостова Г.С.), історію в 5 класі (Цупа Н.В.), правознавство в 9 класі (Волошина Л.С.) та математику в 8 класі (Майданюк В.Г.). Під час засідання управлінської студії  заступник директора школи з навчально-виховної роботи Моспанюк О.І. поділилася досвідом роботи щодо ролі адміністрації навчального закладу в управлінні процесом формування професійної компетентності вчителів. Також в рамках семінару відбулася презентація філії ДЮСШ «Олімп», під час якої юні спортсмени продемонстрували свої уміння в спортивних видах боротьби карате, дзюдо та універсального бою.

Начальник відділу освіти Ліщенко І.К. відзначив  ефективність і необхідність подібних семінарів, адже вони  сприяють підвищенню фахової майстерності педагогів, відкривають  шлях до пошуку, ініціативи й творчості.




Категорія: Савранський РМК | Переглядів: 605 | Додав: savran-osvita | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Форма входу

Пошук

Календар

«  Березень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Корисні посилання

Освіта.UA















Перейти на сайт

Copyright MyCorp © 2025 |